Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силна експлозија во Загреб

фото Slaven Trgar/Pixabay

Во раните утрински часови, околу 4,15 часот, во Загреб одекна силна експлозија.

Експлозијата се случи, како што соопшти полицијата за Н1, веднаш до угостителскиот објект во улицата Божидара Маговава, во населбата Травно.

Како што пишува Јутарњи лист, интензитетот на експлозијата го разбуди скоро целиот Нов Загреб, а според извештаите на читателите, тсе слушнала и во центарот на градот.

Според хрватските медиуми, никој не е повреден, а оштетени се угостителскиот објект и два прозорци на соседниот стан.

Во тек е полициска истрага.

спонзорирано: