Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прекршочни за 361 лице за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 361 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.