Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Висок македонски владин функционер: Би бил среќен ако ова трае само три месеци, имаме лоши информации

Првиот човек на МИОА, Дамјан Манчевски, во вечерашното гостување на телевизијата ТВ21 во емисијата Клик плус соопшти дека имаат лоши информации дека ова ќе трае многу повеќе.

– Би бил среќен доколку ова трае само три месеци, рече Манчевски, мислејќи на кризата со коронавирусот која го погоди целиот Свет, а не остана имуна ниту Македонија.