Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицајка во Гњилане си ги уби родителите и браќата, па се самоуби

Полицискa службеничка во Гњилане убила четворица членови на семејството, а потоа се самоубила, пренесува „Косова прес“.

Портпаролот на локалната полиција, Исмет Хашани, се воздржал од какви било изјави за косовските медиуми, со образложение дека станува збор за сериозен случај.

Од Основното обвинителство информираа дека настанот се случил денеска, околу 13:00 часот, а според првичните информации, пред да си го одземе животот, полицајката ги убила родителите и нејзините двајца браќа.