Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Времето се менува: Детална четиридневна прогноза

Во текот на работнава седмица ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови. На планинините и на повисоките места ќе провладува сончево време.

Прогноза за 15.01.2020
Минимална температура: -4°C до 1°C
Максимална температура: 6°С до 14°C
Претежно сончево, по котлините со појава на магла, особено претпладне.

Прогноза за 16.01.2020
Минимална температура: -4°C до 2°C
Максимална температура: 7°C до 14°C
Сончево со мала до умерена локална облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла.

Прогноза за 17.01.2020
Минимална температура: -5°C до 2°C
Максимална температура: 5°C до 12°C
Сончево со мала до умерена локална облачност, по одделни котлини со појава на магла.