Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тажно: Бебе починало во село Батинци

Починало новороденче, старо само неколку дена.

Ова вчера во полиција го пријавил таткото, Дваесет и седумгодишен жител на скопското село Батинци.

Инаку Јавен обвинител дал наредба за обдукција на телото на починатото бебе.