Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Куче кое свири на клавир и пее стана интернет ѕвезда со милиони прегледи

Бади Меркјури е името на кучето кое стана интернет ѕвезда, свирејќи на клавир.

Видеата од Бади, кои беа споделени на „Јутуб“ освоија милиони луѓе низ светот.

По виралното видео кое е прегледано над 4,2 милиони пати, Бади доби голем број следбеници на мрежата и во моментов го следат 66 илјади корисници на „Јутуб“.

https://youtu.be/V6C2Y0v-ijM

Loading…


Во тренд…