Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Најздравиот десерт: Кокос топчиња од само 2 состојки!

Веројатно секој кој сака слатки се грижи за вишокот килограми, поради шеќерот во сите десерти. Поради тоа ви донесуваме рецепт за најздравите кокос топчиња кои можете да ги јадете без грижа на совеста.

Состојки:

50 гр кокос
1 банана
Начин на подготовка:

Бананата изгмечете ја со вилушка и додајте 40 гр кокос, добро да се соедини. Од смесата правете топчиња и извалкајте ги во остатокот од кокосот. Ставете ги во фрижидер добро да стегнат.

Во тренд…