Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија

Доаѓа уште потопло време: УХМР со детална прогноза за првите денови од март

Следува период на стабилно и потопло време, освен во сабота кога ќе има зголемена облачност, засилен ветер и услови за слаб локален дожд.

Прогноза за 02.02.2019
Минимална температура: 0°C до 5°С
Максимална температура: 9°C до 16°C
Променливо облачно со услови за слаб локален дожд во западните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 03.03.2019
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 8°C до 14°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Прогноза за 04.03.2019
Минимална температура: -4°C до 4°C
Максимална температура: 10°C до 18°C
Претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од југозападен правец.