Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде најново метео предупредување

фото Pixabay

Во понеделник ќе дува засилен јужен ветер, во западните делови со брзина од 80км/час, најавува УХМР во своето најново метео предупредување.

Попладне од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Преку ноќта врнежите ќе бидат пообилни во западните и северните делови каде на повисоките места ќе преминуваат во снег.

Во тренд…