Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се самоуби легенда на југословенскиот ракомет

Поранешениот репрезентативец на ракометната селекција на Југославија, Горан Стојиќ бил пронајден мртов утрово во неговиот стан во Добој, а покрај него имало и пиштол, па најверојатно станува збор за самоубиство.

Полицијата добила пријава дека се наоѓа телото на Стојиќ во неговио стан околу 10.20 часот, па по деталната проверка тие пронашле и пиштол, по што ќе се утврдуваат причините и мотивот за немилиот настан.

Стојиќ беше ракометар на Слога Добој, а исто така и репрезентативец на Југославија, како и Босна и Херцеговина.

спонзорирано: