Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се преврте брод во Орегон, три лица загинаа

Тројца рибари загинаа откако нивниот рибарски брод се преврте од голем бран во водите во близина на брегот на Орегон.

Бродот бил ангажиран за лов на ракови, објави АП.

Загинатите рибари биле на возраст од 48 до 50 години.