Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Песната што го прослави Ед Ширан крие голема трагедија

Песната што Ед Ширан ја посвети на трагично загинатиот пријател ја покрена неговата музичка кариера, пишува „Дејли мејл“.

Кога имаше само 14 години, Ед Ширан остана без својот близок пријател Стјуарт Динес, кој загина на школски излет.

Ед, кој не присуствуваше на излетот, одлучи својата тага и болка по загинатиот пријател да ги преточи во музика, а песната We are стана еден од неговите најголеми хитови од почетокот на неговата кариера.

Стјуарт загина при верижен судир на два автобуса кои ги возеа британските ученици на ски-излет во Германија.

Во тренд…