Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се урна хеликоптерот на сопственикот на Лестер (Видео)

Хеликптерот на сопственикот, на фудбалскиот клуб Лестер, се урнал на паркингот покрај стадионот, веднаш по завршувањето на натпреварот помеѓу Лестер и Вест Хем (1:1). Во моментов нема информации за несреќата.

Полицијата потврди дека сите служби за итни интервенции се на терен, но дека нема информации за повредни или загинати.

Фотографиите од местото на настанот покажуваат дека на паркингот веднаш избувнал голем пожар.

Хеликоптерот се урнал веднаш по натпреварот, но нема потврда дали сопственикот Вишаи Шриваданапраба бил во него и се подготвувал да влезе во леталото. Познато е дека во градот дека тој по секој натпревар со хеликоптер го напушта „Кинг пауер“ стадионот.

спонзорирано: