Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ненадејно почина познатиот спортист

Поранешниот јуниорски шампион на Вимблдон, Австралиецот Тод Рид, ненадејно починал на 34-годишна возраст.

Рид, во 2002 година ја воодушеви тениската јавност кога победи на Вимблдон во јуниорска конкуренција. Му предвидуваа голема кариера, меѓутоа само три години подоцна тој поради тешка повреда ја заврши кариерата.

Светот е шокиран од веста дека Рид починал на 34-годишна возраст. Повеќе детали за неговата смрт нема, а австралиските медуми објавија дека нема никакви сомнителни околности.

спонзорирано: