Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Рускиот суд определи нови 20 дена затвор за Навални

Рускиот суд го осуди лидерот на опозицијата, Алексеј Навални на уште 20 дена во затвор, откако вчера беше повторно уапсен.

Навални вчера во раните утрински часови беше пуштен од затовр по истекувањето на 30-дневната затворска казна и веднаш повторно беше уапсен пред канцелариите на единиците за притвор, соопшти вчера неговата портпаролка.

Тој е обвинет за кршење на законот за протести.

Loading…


Во тренд…