Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Семејна драма во Македонија: Се слушнаа истрели, има ранети

Семејна драма се случувала вчера во селото Долна Бањица, Гостиварско.

Како што соопшти полицијата, со два куршума од пиштол во пределот на стомакот бил застрелан А.У. (54) од страна на зетот за ќерка, Б.С. (33) од село Горно Седларце, Тетовско.

Мажот со возило на медицинската помош бил пренесен во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

На местото на настанот извршен е увид, а полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.