Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силно невреме го погоди Скопје, но најтешкото допрва доаѓа

Силно невреме ја погоди скопската котлина попладнево. Грмежи и силен ветер на почетокот, а сега веќе и обилни врнежи.

Невремето беше најавенувано од метеоролозите изминaтиве денови.

Денес ќе преовладува променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и југозападните делови од земјава.

Потоа до недела ќе преовладува стабилно и суво време, но локално не е исклучена појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Од понеделник на повеќе места се очекува да биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер.

Во тренд…