Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Српската пејачка тешко повредена во сообраќајка – возилото смачкано, ја ваделе пожарникари

Српската пејачка Росита Трајановиќ доживеала страшна сообраќајка, автомобилот и е целосно смачкан, а неа едвај ја извадиле од возилото.

Ќерката на пејачката открива дека несреќата се случила кога таа со своето Пежо удрила во Ауди, а тоа целосно се смачкало. Се здобила со тешки телесни повреди и пожарникари ја ваделе од целосно смачканото возило.

Полицијата и пожарната мислеле дека нема преживеани во автомобилот, но ја нашле Росита приклештена.

Таа сега е во болница.