Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Предмалку страшна сообраќајка со загинати ја потресе Македонија – Познат идентитетот на починатиот

фото илустрација

Уште една страшна сообраќајна несреќа со сметни последици ја потресе Македонија.

Денеска околу 13,00 часот на автопатот Скопје-Гевгелија кај с.Удово Т.П. (роден1978) од Кавадарци, управувајќи моторцикл „Хонда“ удрил во задниот дел од патничко моторно возило „Волксваген голф-4“ со бугарски регистарски таблици, управувано од бугарскиот државјанин А.Д.П..

Со возило на Итна медицинска помош Т.П. е пренесен во Медицински центар-Велес, каде е констатирана смрт.

Увид се врши.

Сообраќајот се одвива со неизменично пропуштање.

Во тренд…