21.8 C
Скопје
28. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Почина авторот на ликот со кој сите растевме

Авторот на цртаниот филм „Душко долгоушко“ Боб Гивенс почина на 99 години.

Американскиот аниматор, чија долга и богата кариера исполнета со соработка со компании како што се Волт Дизни, Ворнер Брос и Хана-Барбера, почина од природна смрт на 14-ти декември во болницата Сен Џозеф во Бурбанк, пренесуваат американските медиуми.