11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Загреал челичен тег од 20 кг и го ставил на заледено езеро. Ова ќе го гледате како хипнотизирани (Видео)

Загреал челичен тег од 20 кг и го ставил на заледено езеро. Ова ќе го гледате како хипнотизирани (Видео)

Екипата од популарниот Јутјуб канал „Hydraulic press Channel“ очигледно останала без идеи по многубројните видеа во кои со хидраулична преса уништуваат разноразни предмети, така што овој пат одлучиле да испробаат нешто ново.

Во своето најново видео одлучиле да проверат што ќе се случи кога загреан тег од 20 килограми ќе стават на површина на заледено езеро.

Дали тегот ќе го пробие ледот и ќе стигне до дното? Погледнете во продолжение…