15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Сакал да киднапира дете среде бел ден – погледнете ја реакцијата на таткото

Во снимка од надзорна камера се гледа момент кога маж се обидел да киднапира мало дете, одземајќи го од таткото среде бел ден.
https://www.youtube.com/watch?v=KlFctalnbt8
Во краткиот видео клип видливо е како мажот купува на пазар во еден кинески град. Зад нив стоел маж со капа. Чекал таткото и детето да завршат со купувањето и да се тргнат од тезгата.
Ги следел неколку чекори додека се оддалечувале, а детето го држело таткото за рака.
Одеднаш мажот со капа се затрчал и го зграбил детето за десната рака и почнал да го влече.
Таткото реагирал брзо и го удрил човекот со нога во стомакот. Прво киднаперот не реагирал, односно не го пуштил детето. Но набрзо го оставил детето и избегал.