Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Сакал да киднапира дете среде бел ден – погледнете ја реакцијата на таткото

Во снимка од надзорна камера се гледа момент кога маж се обидел да киднапира мало дете, одземајќи го од таткото среде бел ден.
https://www.youtube.com/watch?v=KlFctalnbt8
Во краткиот видео клип видливо е како мажот купува на пазар во еден кинески град. Зад нив стоел маж со капа. Чекал таткото и детето да завршат со купувањето и да се тргнат од тезгата.
Ги следел неколку чекори додека се оддалечувале, а детето го држело таткото за рака.
Одеднаш мажот со капа се затрчал и го зграбил детето за десната рака и почнал да го влече.
Таткото реагирал брзо и го удрил човекот со нога во стомакот. Прво киднаперот не реагирал, односно не го пуштил детето. Но набрзо го оставил детето и избегал.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе