21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Вооружен инцидент во Чаир, со калашников застрелано едно лице

Вооружен инцидент се случи попладнево во Чаир на улица „Џон Кенеди“, пред средното училиште „Цветан Димов”, објави ТВ 21.

Вечерва на улицата „Џон Кенеди“ во Чаир непознати лица пукале со огнено оружје кон едно лице. Настанот се случил на автбуската станица во близина на средното училиште „Цветан Димов“.

Според првичните информации се слушнале истрели од калашников, а потоа било воочено машко лице како лежи на улицата.

Засега нема информации дали лицето го преживеало нападот.