10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ловечко куче налетало на два волци: Сопственикот го нашол во крв, а имал и снимка од херојската борба (Видео)

Томи Берглунд ловел лос со своето четири години старо куче во близина на округот Вармланд, Шведска, кога кучето одеднаш избегало во шума.

Кога кучето се вратило, било прекриено со крвави траги.

Кучето инаку било опремено GoPro камера и метален елек, така што Томи бил во прилика да види што всушност се случувало.

Она што го видел на снимките е лудо. За среќа, кучето се опоравило. Сепак, страшно би било и да се замисли што би се случило ако кучето не носело метален елек.