10.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЉУБОВ И СЕКС

Само една поза гарантира женски оргазам, дознајте која…

Секс терапевтката др. Лори Бакли одговорила на едно од најчестите и најважни прашања за сексот: која поза на жените им гарантира оргазам?

Таа за страницата „YourTango“ одговорила на неколку прашања.

Бакли смета дека називот Г точка е всушност збунувачки, бидејќи не се работи за точка, туку за едно подрачје во вагината и ги советува паровите да се обидат да дојдат до тоа подрачје како би дознале дали на жената и` одговара таква стимулација.

Покрај тоа др. Лори одговорила на прашањето која поза е најдобра за жената да доживее оргазам.