Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Кога ја виделе девојката која ја довел на матура, помислиле дека сонуваат!

Кога дошло време за матурската вечер, Дру Холм немал девојка. Кога прабабата го прашала дали се подготвува за школскиот танц, тој рекол дека нема да оди бидејќи нема партнерка.

Прабабата на шега му рекла дека таа ќе оди со него, но тој ја сфатил сериозно. Заминал кај директорот на училиштето и му рекол дека на танц сака да ја поведе својата 93-годишна прабаба.

Дру и Кети се појавиле на средношколскиот танц и заслужиле аплауз. Танцувале и се забавувале како никогаш порано.

Откако завршил танцот, момчето пронашло и девојка. Што се однесува на бабата, таа рекла дека тој танц и бил најубав во животот.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе