29.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Израелските одбранбени сили погодија позиции на Хамас во Појасот Газа

Израелските одбранбени сили потврдија дека нанеле удри по позиции на Хамас во Појасот Газа кога во раните утрински часови била лансирана трета ракета кон нивната земја.
Портпаролот на армијата прецизира дека ракетата не достигнала на израелска територија, но како одговор војската уништила камп за обука на Хамас.
Синоќа две ракети лансирани од Појасот Газа нанесоа штета на живеалиште во реонот на падот на гранатите.