7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Утрово тежок инцидент во познат угостителски објект

На 17.12.2017 година во 02.15 часот, Б.Р. (27) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 01.30 часот во угостителски објект на ул. „Црвена скопска општина“ во Скопје физички бил нападнат од непознато лице.

Б.Р. со неговите другари З.П. и Д.М. биле во објектот и во еден момент настанало несогласување со персоналот околу плаќање на сметка. Притоа, непознато лице почнало да го влече до влезната вратата на локалот и го удрило со тупаница во главата. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.