22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Пред една година бил зависник – еве како изгледа денес

Едно момче покажало две селфи фотки, на кои се гледа колкава разлика може да направи година дена без зависност.
Имено, Рајан Хардер од Минесота на Реддит објавил две свои фотографии, кои биле направени во размах од година дена, со тоа што на првата бил зависник од кристал мет, а на втората е „чист“ речиси година дена.
Стотици луѓе му изразиле поддршка преку коментари. Хардер вели дека неговата најголема мотивација да остане чист му било семејството.
Спонзорирано: