Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Овие два хороскопски знаци до крајот на годината можат да очекуваат големи пари

Овие два знаци имаат најголеми шанси за изненаден финансиски прилив – тоа се знаците Рак и Вага.

Рак

Лицата родени во овој знак, ако вложиле во нешто последниве 24 месеци, до Нова година конечно ќе им се исплати.

Доколку некому позјамиле пари, тие конечно ќе им ги вратат, некои и со камата. На еден или на друг начин на сметките на Раковите ќе се појави некоја сума која во последно време баш и не ја очекувале.

Вага

Припадниците на овој знак веројатно ќе се шокираат кога до крајот на годината некој ќе им јави дека добиле некакво наследство. Тоа може да бидат пари, но и недвижнини…

Преиспитајте ја вашата „лоза“ во фамилијата, дали ги знаете баш сите далечни роднини кои се некаде низ светот.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе