26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЗДРАВЈЕ

Тајна напивка за добар секс – еве како да направите „домашна вијагра“

Традицијата на користење на оваа магична напивка настанала во Индија, а ја консумирале младите за нивниот сексуален живот да биде побогат.

Тајната на напивката е сувото грозје кое содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни, поточно квалитетот на спермата кај мажите. Освен тоа, ја зголемува и вкупната енергија.

Во оригиналниот индиски рецепт се става суво грозје, млеко и шафран, но постои уште една верзија за подготовка.

Добро измијте 30 грама суво грозје, па згответе во сад со 200 мл млеко.

Во почеток пијте ја оваа количина три пати дневно, а подоцна зголемете ја количината суво грозје на 50 грама.

Спонзорирано: