26.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay
БИЗНИС

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Утре нови цени на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика утре се очекува да ги објави новите цени на горивата во Македонија.

Според цените на светските берзи, нафтата изнесува околу 83 долари за барел/брент.

Во моментов во Македонија цените се следни:
ЕУРОСУПЕР БС – 95 86 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 74.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 88 ден/л