Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » влада » Page 5

Tag : влада

Македонија ТОП ВЕСТИ

Костадинов: Заради скапите задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ до 2021 треба да вратиме 2,3 милијарди евра, ние работиме домаќински и го поддржуваме растот на платите

CENTAR MKD
Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за барок, споменици, жални врби,...
Македонија

Скопјани треба да знаат дека утре ВМРО ДПМНЕ ќе протестира и дека сообраќајот во центарот среде најголемите гуж ќе биде блокиран

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста, дека за утре (20.12.) од 19,00 часот е закажан протест во Скопје организиран од страна на политичка партија...