Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » демократски сојуз
Македонија

Демократскиот сојуз: Со изборот на старo-нова Влада бараме робусна борба против криминалот и корупцијата

M T
Во пресрет на избор на стара-нова Влада, Демократскиот сојуз укажува на потребата од радикални промени во поставеноста, дејствувањето и приоритетите. Во оваа насока, додаваат од...
МакедонијаВо тренд...

Демократскиот сојуз со поддршка за Шилегов: „Во вториот круг ќе се случи пресврт“

M T
Во вториот изборен круг ќе се случи пресврт во резултатите, имајќи предвид дека кандидатите на СДСМ и коалицијата водат или имаат реални шанси за победа...