6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : крај

Коронавирус

Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за една година

M T
Извршниот директор на компанијата „Модерна“, Стефан Бансел верува дека пандемијата на коронавирус ќе заврши за една година, бидејќи зголеменото производство на вакцини обезбедува глобални резерви....
Свет

Крај на драмата во Бристол, полицијата го уапси вооружениот маж

M T
Полицијата ја заврши драмата на бензинска пумпа во Бристол со апсење на вооружен маж. Човекот влегол во продавницата на бензинската пумпа и ги држел во...
Македонија Во тренд...

Богданка Кузеска: Владата предводена од СДСМ најде начин да стави крај на блокадите на Левица и ВМРО-ДПМНЕ за личните карти

M T
Прес-конференција на Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: Владата предводена од СДСМ изнајде начин да стави крај на блокадите и кочниците на ВМРО ДПМНЕ и Левица...