36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Виена

Бизнис

Нуредини од „Зелен економски круг“ во Виена: Стимулираме инвестиции со конкретни економски мерки за демистифицирање на зеленото опоравување од Ковид кризата

M T
Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини вчера настапи како главен говорник на конференцијата “Зелен економски круг” во Виена, на која беа презентирани...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Димитров на Самитот за Западен Балкан во Виена: Крајно време е за добри вести и прогрес по европскиот пат за целиот регион

M T
На покана на австриската министерка Каролине Едштадлер, денеска во Виена заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров учествуваше на Самитот за Западен...
Коронавирус Свет

Во Австрија рекордни 2.435 новозаболени од Ковид-19

CENTAR MKD
Во Австрија бројот на новозаболени од коронавирус за првпат надмина 2.000. Во изминатите 24 часа беа регистрирани 2.435 новозаболени лица, што е нов рекорд од...