25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нелегална миграција
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе учествува на Министерска конференција за ефикасна борба против нелегалната миграција во Виена, Австрија

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на 21 и 22 февруари ќе учествува на Министерската конференција на Платформата за заедничка координација за ефикасна борба против...