19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » измамник
Македонија

Кривична за измамник што од двајца кичевци зел 14.700 евра

M T
Полицијата поднесе кривична пријава против 42-годишен охриѓанец со иницијали М. Р. поради сомнение за сторено кривично дело измама. Како што информираат од МВР, тој во...
Македонија

Измамник од Кочани во седум наврати искористил туѓи податоци за да аплицира за брзи кредити

M T
Кочанската полиција поднесе кривична пријава против 26-годишник со иницијали Д.Ѓ.(26) од овој град поради сомнение за сторени кривични дела злоупотреба на лични податоци и измама....