Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » спор
Македонија

Османи: Има можности за решавање на спорот со Бугарија до крајот на годината

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оцени дека постојат сериозни можности за решение на спорот со Бугарија до крајот на годината. Шефот на дипломатијата нагласи...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Еуроњуз: Софија го блокира Скопје поради своите внатрешно-политички проблеми

CENTAR MKD
Долгогодишниот спор меѓу Северна Македонија и Грција е решен, а европските лидери му дадоа зелено светло на Скопје за влез во ЕК. Но, пред Северна...
Свет Во тренд...

Кинеските бродови не ја напуштаат спорната територија, Јапонија протестира

CENTAR MKD
Официјален Токио испрати протест до Пекинг во врска со влегувањето на кинески бродови на јапонска територија во близина на источните кинески острови, околу кои се...
Uncategorized

НАТО вечерва со нов потег околу Македонија – еве што побараа од нас

CENTAR MKD
Владата на Македонија ги прими упатствата на НАТО кои треба да се исполнат во временски период од 18 месеци, како што беше наведено на Самитот...