8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Бојко Борисов
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Еуроњуз: Софија го блокира Скопје поради своите внатрешно-политички проблеми

CENTAR MKD
Долгогодишниот спор меѓу Северна Македонија и Грција е решен, а европските лидери му дадоа зелено светло на Скопје за влез во ЕК. Но, пред Северна...
КоронавирусCentarСвет

Борисов на домашно лекување од коронавирусот, се чувствува истоштено

CENTAR MKD
Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, кој во домашни услови се лекува од коронавирусот, изјави дека болеста нема да го спречи да ја извршува својата работа...