30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » герб
Македонија

ГЕРБ на Борисов до Собрание го поднесе предлогот за решавање на спорот со Скопје

M T
Пратеничките групи на ГЕРБ-СДС и ДПС доставија два нацрти до Народното собрание за решавање на спорните прашања меѓу Софија и Скопје. Документот на ГЕРБ се...
Свет

Централна изборна комисија: „ГЕРБ“ партијата на Борисов, во тесно водство на бугарските избори

M T
Десноцентристичката партија ГЕРБ на поранешниот премиер Бојко Борисов освои 23,9 проценти од гласовите на парламентарните избори во Бугарија, покажаа податоците на Централната изборна комисија, по...