30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

На 15.05.2022 во 21.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(24) од с.Јеловнаје , тетовско. При преглед во неговото возило „Фолксваген Голф“ со тетовски регистарски ознаки, биле пронајдени и одземени марихуана, бела тврда материја и еден нож.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

M T

Приведено лице во Кичево за издржување затворска казна

M T

Приведенo лице во Прилеп за издржување затворска казна

M T

Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Пронајдена дрога во гостиварско, приведени две лица

M T