Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице од Гостивар за доиздржување на казна затвор

На 11.01.2022 година во 11.50 часот полициски службеници од СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, на ул.„ЈНА“ во Гостивар го привеле Ј.Е. (31) од Гостивар, по издадена наредба од Казнено-поправна установа Затвор Куманово.

Тој се барал за доиздржување на казна затвор во времетраење од 11 месеци. Ј.Е. е спроведен во КПУ Затвор во Куманово за доиздржување на затворската казна.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице за издржување на затворска казна

M T

Расчистено разбојништво во Виница, приведено едно лице

M T

Уапсено лице барано од Интерпол на Граничниот премин „Долно Блаце“

M T

Приведено лице за издржување на затворска казна

M T

Приведено лице за издржување затворска казна

M T

Приведено лице барано со потерница

M T