11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » погреб
Свет

Олена Зеленска ќе оди на погребот на Елизабета Втора – Русија не е поканета

M T
Погребот на Елизабета Втора во Вестминстерската опатија следната недела ќе биде голем дипломатски настан. Се очекува доаѓањето на повеќе од 100 членови на различни монархии,...
Македонија

Претседателот Пендаровски и сопругата ќе присуствуваат на погребот на кралицата Елизабета

M T
Претседателот Стево Пендаровски со сопругата ќе присуствуваат на државниот погреб на Кралицата Елизабета Втора, што ќе се одржи на 19 септември 2022 година (понеделник) во...
СветМозаик

Хорор во Мексико: Откако го погребале се појавил на вратата од својата куќа

M T
62-годишен маж од Мексико и неговото семејство пред неколку дена доживеале сцена која се граничи со хорор филм. Станува збор за Лауренци Армендариз, кој се...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Се огласи синот на Амди Бајрам: Ни кажаа дека починал од мозочен удар, а не од коронавирус – заслужува достоинствен погреб

CENTAR MKD
Некогашниот пратеник и лидер на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам почина вчера во клиниката „Филип Вотри“. Попладнето беше соопштено дека посмртниот тест на Бајрам покажал...