19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Амди Бајрам
КоронавирусCentarМакедонија

Валентина Бајрам со емотивна порака за својот татко: Амди им помогна на сите, Амди беше другар со сите!

CENTAR MKD
Да откорнеш гранка од едно дрво многу боли, да искинеш лист од гранката може повторно да расте. Да го снема дрвото, дури тогаш се чувствува...
CentarМакедонија

ЦЈЗ ги бара контактите на Амди Бајрам – роднините не сакаат да соработуваат

CENTAR MKD
Починатиот Амди Бајрам е влезен во денешната Ковид статисатика, откако вчера попладне неговиот постмортем тест покажа дека е позитивен на корона вирусот. Информацијата за Сител...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Денеска ќе биде погребан Амди Бајрам во Бутел – МЗ апелира погребот да се спроведе согласно протоколите

CENTAR MKD
Денеска ќе биде погребан лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам, кој почина вчера на 64-годишна возраст. Погребот, како што соопшти Сојузот на Ромите, е...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Се огласи синот на Амди Бајрам: Ни кажаа дека починал од мозочен удар, а не од коронавирус – заслужува достоинствен погреб

CENTAR MKD
Некогашниот пратеник и лидер на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам почина вчера во клиниката „Филип Вотри“. Попладнето беше соопштено дека посмртниот тест на Бајрам покажал...
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Амди Бајрам имал коронавирус

CENTAR MKD
Амди Бајрам (64) бил позитивен на опасниот коронавирус, потврди извор. На починатиот поранешен пратеник посмртно му бил направен тест за коронавирусот. Пред неполна недела Амди...
CentarМакедонија

Џафери: Со големо жалење ја примив тажната вест дека мојот долгогодишен и драг колега Амди Бајрам го напуштил овој свет

CENTAR MKD
Телеграма со сочуство од Претседателот на Собранието, Талат Џафери а во врска со смртта на Амди Бајрам: Со големо жалење ја примив тажната вест дека...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Филипче: Амди Бајрам имаше комплексна здравствена состојба со многу други хронични болести

CENTAR MKD
Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам, кој утрово почина, имал комплексна здравствена состојба со многу други...
CentarМакедонијаВо тренд...

Љупчо Николовски: Со жалост изразувам длабоко сочувство до семејството, роднините и пријателите на Амди Бајрам

CENTAR MKD
Со жалост изразувам длабоко сочувство до семејството, роднините и пријателите на Амди Бајрам, кој почина денеска, напиша Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. – Во...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Почина Амди Бајрам

CENTAR MKD
На 64 годишна возраст почина Амди Бајрам. Бајрам според информациите починал во приватна клиника, неофицијално причината била проблеми со срцето. Амди Бајрам е роден во...