23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » екскурзии
ТЕМАМАКЕДОНИЈАИЗБОР

Царовска: Екскурзии годинава нема да се организираат, учениците можат на прошетка до пет километри

CENTAR MKD
Екскурзии оваа година нема да се организираат, испратени се упатства од Бирото за развој на образование, истакна министерката за образование и наука, Мила Царовска, одговарајќи...