Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : домаќинки

Centar Кујната од Centar

Совет од искусните домаќинки: Каде да се фрли маслото после пржење?

M T
Како да се ослободите од искористеното масло? Ако има многу малку масло во тавата, соберете го со хартија, која потоа ќе ја фрлите во ѓубре....