Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Кујната од Centar

Совет од искусните домаќинки: Каде да се фрли маслото после пржење?

Како да се ослободите од искористеното масло?

Ако има многу малку масло во тавата, соберете го со хартија, која потоа ќе ја фрлите во ѓубре.

Ако сепак остане повеќе масло по пржењето, почекајте добро да се излади, а потоа префрлете го во пластично шише, кое добро ќе го затворите за да не истече маслото, и фрлете го во кофата.

Можеби ќе ве интересира

Британски авион превезува патници со помош на рециклирано масло за јадење

M T

Евтино и природно: Доктор открива кое масло е најдобро за раст и густина на косата

M T