Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис

Не секој ќе може да летува во Грција: Објавена листа од 19 земји чии граѓани ќе може да одмараат ова лето во Грција

Балканските земји може да бидат меѓу првите на чии граѓани ќе им биде дозволен влез во Грција без тест за коронавирус и без задолжителен карантин. Ова го предвидува планот на грчката Влада „Restart tourism“, со кој се најавува брзо и безбедно да започне туристичката сезона во Грција.

Според SKAI, на списокот со 19 земји чии граѓани ќе можат да заминат на одмор во Грција претстојнава сезона се најде и Македонија.

Другите земји се: Кипар, Израел, Кина, Јапонија, Австралија, Норвешка, Данска, Австрија, Бугарија, Србија, Романија, Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Полска, Унгарија, Словачка и Чешка.

Можеби ќе ве интересира

ВИДЕО: Еве како изгледа моментот кога силниот земјотрес го потресе Измир

CENTAR MKD

Рекордни 935 новоинфицирани лица во Грција

CENTAR MKD

Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун

CENTAR MKD